Jesteś w dziale:
 • Home
 • O nas
 • O firmie
 • Wydarzenia
 • Choose language:

  Dotcom partnerem Akademii Piłkarskiej Legii


  Fot. Michał Trociński/legia.com

  Fot. Michał Trociński/legia.com

   

  Zwycięstwem 3:1 w derbowym meczu z Polonią piłkarze z rocznika 93/94 Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa zakończyli bieżący sezon młodzieżowych rozgrywek. Był to również kolejny rok współpracy naszej firmy z Akademią i obecności logo Dotcom na koszulkach młodych zawodników. Z niecierpliwością czekamy na pierwszy gwizdek w nowym sezonie.


  Dotcom wspiera młode talenty warszawskiego klubu od ponad dwóch lat. W styczniu 2010 r. objęliśmy opieką drużynę Młodych Wilków z rocznika 93/94, najstarszą grupę wiekową adeptów Akademii. Logo Dotcom zaczęło się pojawiać na koszulkach piłkarzy, a także wokół bocznego boiska przy Łazienkowskiej 3, gdzie drużyna rozgrywa swoje mecze. Jednak najważniejszą rzeczą wynikajacą ze współpracy z Akademią była dla nas zawsze możliwość wspierania jednej z pierwszych w Polsce szkółek piłkarskich z prawdziwego zdarzenia. Jesteśmy dumni, że przy naszym wsparciu działa instytucja trenująca i wychowująca młodych chłopców w profesjonalny sposób. Być może wielu z nich nie zostanie profesjonalnymi piłkarzami, jednak z pewnością dzięki nauce w Akademii wejdą w dorosłe życie z charakterami ukształtowanymi wymagającą pracą na treningach.


  Fundacja Akademia Piłkarska Legii Warszawa powstała w kwietniu 2000 r. Inicjatorami jej powołania byli ówcześni zawodnicy stołecznej drużyny i część sztabu szkoleniowego. Legia, wzorem renomowanych drużyn europejskich, miała prowadzić własną szkołę dla uzdolnionych dzieci i młodzieży z myślą o wychowaniu piłkarzy, którzy kiedyś zasilą szeregi pierwszego zespołu. Od momentu ogłoszenia pierwszego naboru, treningi w Akademii cieszyły się ogromnym powodzeniem, tym bardziej, że zajęcia początkowo prowadzili gracze pierwszoligowej drużyny. Obecnie w jedenastu grupach wiekowych w zajęciach uczestniczy blisko dwustu chłopców w wieku do 7 do 19 lat. Przeważają wśród nich dzieci z Warszawy i najbliższych okolic, jednak Akademia prowadzi również aktywny skauting na terenie Polski, wyszukując utalentowanych graczy w wieku powyzej 13 lat. Pierwsi absolwenci szkółki rozpoczęli już treningi z zespołem Legii występujacym w Ekstraklasie, co może być miarą sukcesu tego przedsięwzięcia.  Młodzi Legioniści na co dzień uczestniczą w regionalnych rozgrywkach juniorskich, biorą również udział w turniejach dla swoich

  kategorii wiekowych w Polsce i zagranicą. Sponsorowana przez Dotcom drużyna Młodych Wilków 93/94 w lutym tego roku wystąpiła w rozgrywanym w Las Vegas turnieju Mayor's Cup. Do rywalizacji w imprezie stanęły 32 drużyny dziewiętnastolatków z USA, Kanady, Meksyku i Dominikany. W trakcie trudnej, czterodniowej rywalizacji, Legionistom udało się dotrzeć aż do półfinału, gdzie ulegli przeciwnikom dopiero po serii rzutów karnych. Oprócz możliwości sportowej rywalizacji, młodzi piłkarze mieli okazję obejrzeć lokalne atrakcje turystyczne, między innymi słynny Wielki Kanion rzeki Colorado.  W juniorskim futbolu zwycięstwa i zdobyte trofea są nieco mniej ważne od zdobywania nowych umiejętności i odpowiedniego przygotowania do zaistnienia w dorosłej piłce. Mimo to w kolejnym sezonie życzymy Młodym Wilkom jak najwięcej zwycięstw i satysfakcji z występów w biało-czarnych strojach. Liczymy, że niektórzy spośród nich już niedługo zawitają do kadry pierwszego zespołu.


  (Dziękujemy serwisowi www.akademia.legia.com za udostępnienie zdjęć)


   

  Pozostałe aktualności:

  Rusza największy system dealerski w Polsce

  Dotcom laureatem Medalu Europejskiego BCC

  Dotcom wspiera uczniowski klub kung fu

  Nowy komputer dla Domu Dziecka

  Dotcom zabezpieczył częstochowską halę

  Monitoring na Stadionie Miejskim w Łomży

  Monitoring Dotcom na Stadionie Legii Warszawa

  Cyberoam partnerem Dotcom

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Copyright © 2008 by DOTCOM