Jesteś w dziale:
 • Home
 • O nas
 • O firmie
 • Wydarzenia
 • Choose language:

  Monitoring na Stadionie Miejskim w Łomży


  Okres ostatnich kilku lat to w Polsce czas niespotykanych do tej pory inwestycji w infrastrukturę sportową. Oprócz najbardziej znanych stadionów, budowanych w związku z organizacją Euro 2012, także w mniejszych miastach oddano do użytku wiele zmodernizowanych obiektów. Jednym z nich jest zbudowany niemal od podstaw Stadion Miejski w Łomży, który firma Dotcom wyposażyła w nowoczesny system monitoringu.

  Przed drugą wojną światową stadion w Łomży należał do najnowocześniejszych kompleksów sportowych w kraju. Obiekt oddany do użytku na początku lat 30. posiadał między innymi boisko piłkarskie, bieżnię lekkoatletyczną, korty tenisowe, basen i salę gimnastyczną. Niestety w czasie wojny uległ całkowitemu zniszczeniu i przez dziesięciolecia nie odzyskał dawnej świetności. Prowizorycznie odbudowany w latach 50. i wyposażony w jedną, niewielką trybunę z miejscami siedzącymi, stadion służył w tej formie piłkarzom miejscowego ŁKS aż do początków naszego stulecia.

  Gruntownej przebudowy łomżyński stadion doczekał się dopiero niedawno. Rozpoczęto ją w 2006 roku z myślą o zapewnieniu miastu

  nowoczesnego obiektu piłkarskiego i lekkoatletycznego.  W ciągu następnego rokupowstała odkryta trybuna dla blisko 1500 widzów i niewielki sektor dla kibiców drużyny przyjezdnej, wymieniono też murawę boiska. Drugi, znacznie szerszy etap modernizacji rozpoczęto w 2009 r. dzięki uzyskaniu dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego wspieranego funduszami Unii Europejskiej. Zaplanowano w nim wzniesienie zadaszonej trybuny na niemal 1800 miejsc, budynku klubowego z szatniami, oświetlenia boiska i bieżni lekkoatletycznej. Docelowo, oprócz rozgrywania meczów lokalnej drużyny piłkarskiej, stadion miał gościć zawody lekkoatletyczne rangi międzynarodowej.

   

  Mimo kameralnego charakteru stadionu, dla zapewnienia bezpieczeństwa widzów inwestor zdecydował o wyposażeniu go w wysokiej jakości system monitoringu. Jego zaplanowanie i instalację powierzono specjalistom z  Dotcom. Niezależnie od wielkości obiektu, monitoring instalowany na stadionach czy w halach sportowych wymaga od twórców ogromnej wiedzy i precyzji w dopasowaniu jego licznych elementów. Nasi doświadczeni fachowcy sprostali temu zadaniu.

  Pierwszy etap montażu  i konfiguracji zaprojektowanego przez Dotcom systemu rozpoczął się w październiku 2010 r.  Obejmował on wyposażenie stadionu w kamery rejestrujące obraz trybun, boiska oraz wejść i bram wjazdowych. Z 16 łącznie zainstalowanych urządzeń,

  aż 11 wymagało umieszczenia na dodatkowo  wzniesionych, czterometrowych słupach. W centrum zarządzania systemem monitoringu obraz z kamer rejestrowany jest na serwerze, którego dyski twarde mogą pomieścić 12TB danych. Dla potrzeb bieżącej obserwacji obiektu zamontowaliśmy dwa monitory 24”, a do sprawnego zarządzania obrazem wykorzystaliśmy oprogramowanie firmy Avigilon.  Połączenie w całość wszystkich elementów systemu wymagało położenia ponad 12 kilometrów światłowodów i kabli zasilających. W grudniu 2010 r. główna część sieci monitoringu na obiekcie w Łomży była gotowa do użycia.

   

  Ze względu na ustawowe wymogi dotyczące zabezpieczania imprez masowych, monitoring na łomżyńskim obiekcie  będzie stopniowo uzupełniany o kolejne elementy. Specjaliści Dotcom zaplanowali jego dalszą rozbudowę. Jej wdrożenie jest uzależnione od możliwości finansowych właściciela obiektu. Po zakończeniu kolejnych etapów instalacji, łączna liczba kamer ma wzrosnąć do 37, pojawi się też dodatkowy serwer rejestrujący oraz drugie stanowisko monitorowania obrazu.

  Inauguracja zmodernizowanego stadionu w Łomży nastąpiła 29 marca 2011r. Pierwszy mecz na nowym obiekcie rozegrały młodzieżowe reprezentacje Polski i Holandii. Na co dzień swoje spotkania rozgrywa tam drużyna piłkarska miejscowego ŁKS, planowana jest również organizacja krajowych i międzynarodowych imprez lekkoatletycznych.

  Cieszymy się, że także dzięki naszej firmie, miasto zyskało nowoczesny i bezpieczny obiekt, który z pewnością przyczyni się do popularyzacji sportu oraz Miasta Łomży w całym regionie.

   

  Pozostałe aktualności:

  Rusza największy system dealerski w Polsce

  Dotcom laureatem Medalu Europejskiego BCC

  Dotcom wspiera uczniowski klub kung fu

  Nowy komputer dla Domu Dziecka

  Dotcom zabezpieczył częstochowską halę

  Monitoring Dotcom na Stadionie Legii Warszawa

  Cyberoam partnerem Dotcom

  Dotcom partnerem Akademii Piłkarskiej Legii   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   


  Copyright © 2008 by DOTCOM