Jesteś w dziale:
 • Home
 • O nas
 • O firmie
 • Wydarzenia
 • Choose language:

  Dotcom zabezpieczył częstochowską halę


  Zdjęcia dzięki uprzejmości Ermat Group

  Siatkarska drużyna Tytan AZS to obok żużlowców Włókniarza jedna ze sportowych wizytówek  Częstochowy.  W nowym sezonie ten utytułowany zespół swoje mecze będzie rozgrywał na zupełnie nowym obiekcie. W lipcu tego roku zakończona została budowa nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej, wyposażonej przez Dotcom w profesjonalny system monitoringu.

  Wybudowana w pobliżu stadionu żużlowego hala powstała głównie z myślą o potrzebach siatkarzy. Na co dzień korzystać z niej mają zawodnicy częstochowskiego AZS, będzie również przystosowana do organizacji imprez na najwyższym światowym  poziomie. Obiekt ma szanse zostać jedną z aren rozgrywanych w 2014 r. w Polsce mistrzostw świata w siatkówce. Nowa hala gościć będzie również mecze koszykówki i piłki ręcznej, posłuży także organizatorom targów, wystaw i koncertów. Widownia będzie mieścić ponad 7000 osób, a w ciągu roku hala gościć ma łącznie nawet 250 tysięcy widzów.

  Planowana od 2007 r. inwestycja wystartowała wiosną 2010 r. Ponieważ prace przebiegały bez większych zakłóceń, wykonawcy zakończyli budowę zgodnie z planem i na początku lipca mogły rozpocząć się odbiory techniczne budynku. Oficjalne otwarcie hali i pierwszy mecz zaplanowano na 29 września. Nasi specjaliści pojawili się na placu budowy w ostatniej, wykończeniowej fazie prac. Montaż i konfiguracja skomplikowanego systemu IP CCTV Avigilon trwały zaledwie trzy tygodnie. W chwili oddania do użytku hala posiadała sprawny monitoring najwyższej klasy.

  Zdjęcia dzięki uprzejmości Ermat Group

   

  Wykonanie projektu systemu i wyposażenie częstochowskiej hali w kamery i sprzęt towarzyszący było dla fachowców Dotcom dużym wyzwaniem.  Wprowadzone na początku ubiegłego roku rozporządzenie do ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych znacznie zwiększyło  wymagania dotyczące pola widzenia kamer monitoringu i rozdzielczości rejestrowanego obrazu. Wymusiło to na naszych projektantach konieczność uwzględnienia większej ilości sprzętu niż przewidywały wcześniej obowiązujące standardy.

  Ostatecznie halę w Częstochowie wyposażyliśmy aż w 118 kamer. Część kamer umieściliśmy na 8 specjalnie wykonanych słupach o wzmocnionej podstawie eliminującej drgania zakłócające zapis obrazu. Tak rozbudowany system zapisu obrazu wymagał oczywiście stworzenia odpowiednio pojemnej i sprawnej struktury jego rejestracji i obróbki. Obsługa monitoringu ma do dyspozycji 7 serwerów o łącznej pojemności 76 TB oraz 6 stacji roboczych. W centrum zarządzania zainstalowano dwa potężne, 42-calowe monitory, pozwalające w wygodny sposób śledzić bieżącą sytuację na widowni, w wewnętrznych pomieszczeniach hali oraz w jej otoczeniu.

   

  Pozostałe aktualności:

  Rusza największy system dealerski w Polsce

  Dotcom laureatem Medalu Europejskiego BCC

  Dotcom wspiera uczniowski klub kung fu

  Nowy komputer dla Domu Dziecka

  Monitoring na Stadionie Miejskim w Łomży

  Monitoring Dotcom na Stadionie Legii Warszawa

  Cyberoam partnerem Dotcom

  Dotcom partnerem Akademii Piłkarskiej Legii

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Copyright © 2008 by DOTCOM