Jesteś w dziale:
 • Home
 • O nas
 • O firmie
 • Wydarzenia
 • Choose language:

  Nowy komputer dla Domu Dziecka


  Działalność firmy nie może skupiać się wyłącznie na osiąganiu coraz lepszych wyników finansowych. Właściciele Dotcom rozumieją, że przedsiębiorcy powinni być częścią lokalnej społeczności i wywierać na nią pozytywny wpływ. W ramach opieki nad Domem Dziecka w Konstancinie-Jeziornie nasza firma przekazała jego podopiecznym nowoczesny komputer marki Dell.

  W czwartek 2 sierpnia na ręce Dyrektora placówki, Pani Ewy Lach przekazaliśmy nowoczesny komputer stacjonarny Dell z monitorem, pełnym wyposażeniem dodatkowym i niezbędnym oprogramowaniem. Nasz specjalista uruchomił i skonfigurował sprzęt, podopieczni ośrodka mogli więc od razu cieszyć się nowym nabytkiem. Jesteśmy przekonani, że sprzęt przekazany przez Dotcom ułatwi dzieciom naukę, a od czasu do czasu dostarczy im chwil dobrej zabawy.

  Dotcom wspiera miejscowy ośrodek opiekuńczy od ponad dziesięciu lat. Jego budynek znajduje się w sąsiedztwie siedziby naszej firmy, idea wspierania podopiecznych pojawiła się więc w sposób niemal naturalny. Z okazji Dnia Dziecka oraz w okresach świątecznych pracownicy Dotcom przygotowują zestawy słodyczy i drobnych upominków dla każdego z dzieci. Staramy się także co pewien czas przekazywać placówce rzeczy, które mogą polepszyć codzienne życie wychowanków.

  Dom Dziecka w Konstancinie-Jeziornie to placówka o wieloletniej tradycji.  Działalność rozpoczął tuż po drugiej wojnie światowej. Opiekę znalazły tam wówczas osierocone dzieci ze zniszczonej stolicy. Główna część ośrodka ulokowana jest w malowniczo położonym budynku, będącym niegdyś częścią misji Kościoła Metodystycznego. Przebywają tam dzieci i młodzież, która nie osiągnęła jeszcze 16 roku życia. Oprócz tego, na terenie Konstancina-Jeziorny znajdują się również dwa inne budynki  służące starszym, usamodzielniającym się podopiecznym oraz dorosłym już wychowankom. Obecnie pod opieką Domu Dziecka pozostaje blisko 50 dzieci.

  Wsparcie dla ośrodka opiekuńczego to niejedyna inicjatywa Dotcom służąca dzieciom i młodzieży. Od 2010 roku firma jest partnerem Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. W szkółce piłkarskiej powołanej przez sławny klub trenują chłopcy w wieku od 7 do 19 lat. Oprócz wyszkolenia młodzieży w piłkarskim rzemiośle, Akademia stawia sobie za cel wpojenie jej wartości, którymi mogłaby kierować się także w dorosłym życiu: cierpliwości, sumienności, szacunku dla pracy.

   

  Pozostałe aktualności:

  Rusza największy system dealerski w Polsce

  Dotcom laureatem Medalu Europejskiego BCC

  Dotcom wspiera uczniowski klub kung fu

  Dotcom zabezpieczył częstochowską halę

  Monitoring na Stadionie Miejskim w Łomży

  Monitoring Dotcom na Stadionie Legii Warszawa

  Cyberoam partnerem Dotcom

  Dotcom partnerem Akademii Piłkarskiej Legii

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Copyright © 2008 by DOTCOM