Jesteś w dziale:
 • Home
 • O nas
 • O firmie
 • Wydarzenia
 • Choose language:

  Dotcom wspiera uczniowski klub kung fu


  Fot. Sławomir Milczarek (Dzięki uprzejmości WKKFT)

  Wychowanie dzieci poprzez sport, ich harmonijny rozwój dzięki aktywności fizycznej, nauka właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia – to tylko niektóre z celów, jakie stawia sobie Warszawski Klub Kung Fu Tradycyjnego. Wartości propagowane przez Klub były zawsze bliskie założycielom naszej firmy, dlatego pod koniec ubiegłego roku zdecydowaliśmy się  wesprzeć jego bieżącą działalność.

  Zorganizowanie regularnych zajęć sportowych nawet dla niewielkiej grupy dzieci wiąże się z niemałymi kosztami. Działający przy Zespole Szkół nr 79 Warszawski Klub Kung Fu Tradycyjnego prowadzi treningi dla blisko 20 uczniów. Zakup sprzętu i wynajem sal treningowych w dużej mierze opłacane są ze składek członkowskich. Niestety, środki uzyskiwane tą drogą nie są w stanie sfinansować całej działalności Klubu i musi on liczyć na wsparcie sponsorów. W grudniu ubiegłego roku w gronie firm wspierających WKKFT znalazła się także spółka Dotcom.

  Chociaż oficjalnie uczniowski klub został zarejestrowany w lipcu 2012 roku, jego historia rozpoczęła się ponad dwa lata temu. Impulsem do jego powstania był brak organizowanych przez szkołę dodatkowych zajęć pozalekcyjnych dla dzieci. Z inicjatywy rodziców i dzięki ich zaangażowaniu utworzono kilka grup zajęciowych, wśród nich treningi kung fu tradycyjnego. Odpowiedzialnym za wprowadzenie do szkoły tak nietypowej dyscypliny sportu był jeden z członków Rady Rodziców, który już wcześniej miał z nią kontakt. Po roku działalności pod patronatem Polskiego Towarzystwa Kung Fu Modliszki, na bazie sekcji utworzono obecnie działający Uczniowski Klub Sportowy.

  Zajęcia z młodymi zawodnikami prowadzą doświadczeni instruktorzy związani od ponad dwudziestu lat z tą dyscypliną sportu. Regularne treningi odbywają się dwa razy w tygodniu, a latem, we współpracy z PTKFM Klub organizuje dla podopiecznych wyjazdy na obozy sportowe. W październiku 2012 r. jeden z zawodników trenujących w WKKFT wziął udział w zawodach Pucharu Polski w kung fu, w bieżącym roku planowane są kolejne występy na arenie krajowej.

  Tradycyjne kung fu nie jest oczywiście tak popularnym sportem jak piłka nożna czy siatkówka. Jednak jak każda zorganizowana forma aktywności fizycznej może mieć duży wpływ na wszechstronny rozwój młodych ludzi. W Dotcom uważamy, że wspieranie inicjatyw takich jak działalność WKKFT to najlepsza inwestycja w przyszłość.

   

  Strona internetowa klubu: www.uks-kungfu.pl


  Pozostałe aktualności:

  Rusza największy system dealerski w Polsce

  Dotcom laureatem Medalu Europejskiego BCC

  Nowy komputer dla Domu Dziecka

  Dotcom zabezpieczył częstochowską halę

  Monitoring na Stadionie Miejskim w Łomży

  Monitoring Dotcom na Stadionie Legii Warszawa

  Cyberoam partnerem Dotcom

  Dotcom partnerem Akademii Piłkarskiej Legii

  Copyright © 2008 by DOTCOM